Konferencje regionalne

Konferencje regionalne PSEiAM

Konferencja Regionalna PSEiAM w Łodzi - 10 października 2015 (sobota), godzina 10.00
Nasze stowarzyszenie i Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zapraszają na konferencjępt „Od Fryderyka Chopina do Howarda Gardnera.

Wielorakie inteligencje artystyczne”, która odbędzie się w siedzibie ŁCDNiKP

ul. Kopcińskiego 29, 90-142 Łódz, sala 310.

Konferencja inicjuje współpracę środowisk edukatorów i animatorów muzycznych na rzecz rozwoju edukacji muzycznej w Łodzi i województwie łódzkim.

Celem naszego spotkania będzie dyskusja o wyzwaniach i nowych kierunkach w edukacji

artystycznej, o wielorakich inteligencjach artystycznych oraz ocenianiu kształtującym.
W konferencji wezmą udział między innymi: Wojciech Marchwica- wicedyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Jan Topolski-szef portalu edukacyjnego Muzykoteka szkolna (Narodowy Instytut Audiowizualny), Dominika Jakubowska z Filharmonii Łódzkiej. Ponadto proponujemy: Warsztat edukacji kulturowej z refleksja metodologiczna (Muzeum Sztuki ms2 w Łodzi); Human beatbox, tworzenie dzwięków muzycznych za pomocą układu mowy (PSEiAM).

Konferencja organizowana jest pod patronatem Polskiej Rady Muzycznej i przy współpracy

z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Nauczycieli, Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, portalem edukacyjnym Muzykoteka Szkolna.pl (Narodowy Instytut Audiowizualny).

 

Konferencja regionalna PSEiAM w Zamościu. 26 października 2015 (poniedziałek), godzina 14.00. Uczysz muzyki? Zmieniasz świat!
Druga konferencja regionalna odbędzie się wewspółpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Oddział w Zamościu, pod patronatem Polskiej Rady Muzycznej i przy współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, portalem edukacyjnym Muzykoteka Szkolna.pl (Narodowy Instytut Audiowizualny).

Celem naszego pierwszego spotkania będzie dyskusja o wyzwaniach i nowych kierunkach w edukacji muzycznej, wskazanie sposobów podnoszenia jakości i atrakcyjności nauki muzyki oraz integracja środowiska edukatorów i animatorów w regionie zamojskim. Tematem dyskusji będzie także plan szkoleń proponowanych przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej. W ramach konferencji odbędzie się warsztat dla użytkowników portalu muzykotekaszkolna.pl oraz warsztat „Kolorowa eksplozja rytmu” (Bum Bum Rurki).

 

Konferencja Regionalna PSEiAM w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się 10.11. 2015. Informacje szczegółowe wkrótce.

 

Zgłaszajcie do nas swoje inicjatywy! Włączcie się! Integrujcie edukatorów muzycznych w Waszym regionie!

W celu umożliwenia logowania oraz dla zachowania najwyższej jakości prezentacji treści na stronie wykorzystywane są pliki "cookies". Zmiany zasad korzystania z plików mozna dokonać w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z niniejszej strony oznacza akceptację Polityki Prywatności

Dochód z reklam wspiera funkcjonowanie Stowarzyszenia.

 

© Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej
Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje.
Podając swoje dane akceptujesz nasz regulamin i politykę prywatności.
Zawsze możesz się wypisać