Porady

Bidon termiczny dla dziecka – ranking

Chcesz zrezygnować z kupowania napojów w plastikowych butelkach? A może zależy Ci na utrzymywaniu odpowiedniej temperatury tego, co pije Twoje dziecko? W obu przypadkach świetnym rozwiązaniem są bidony termiczne, które są wielofunkcyjnym akcesorium. Sprawdź, jaki bidon warto kupić?

Jakie są zalety bidonu termicznego? 

Dobry bidon, poza utrzymywaniem pożądanej temperatury, jest wygodnym i bezpiecznym sposobem na przenoszenie napojów dla dziecka, który można wykorzystać zamiast wątpliwej jakości plastikowych butelek.

Kupując termos możesz mieć pewność, że to co pije twoje dziecko ma dobrą jakość. Przygotowanie własnego napoju pozwala uniknąć dodatku szkodliwych związków chemicznych oraz postępować bardziej ekologicznie niż kupując kolejne butelki z tworzywa sztucznego.

Dlaczego lepiej jest wybrać bidon termiczny ze słomką niż ten z korkiem? 

Tzw. korki niekapki są wygodne, ale nie powinny być używane regularnie, gdyż mogą doprowadzić do powstawania wad zgryzu i wymowy.

Korzystanie z rurki może pomóc dziecku nabrać odpowiednich umiejętności takich jak koordynacja oddechu ze spożywaniem posiłku czy kontrola ilości przyjmowanych płynów oraz ćwiczenia mięśni podniebienia i ust.

Należy łączyć picie z bidonu lub rurki z naukami korzystania z kubka i dbać o to, aby oba sposoby spożywania płynów były wykorzystywane w równym stopniu.

  1. Bidon termiczny dla dzieci B.Box Termos Ze Słomką 350 Blue S

B.Box jest marką, która w swojej ofercie posiada nowoczesny bidon termiczny dla dzieci, znajdujący się na pierwszym miejscu zestawienia.

Bidon ten ma słomkę ułatwiającą spożywanie napojów przez maluchy oraz otwieranie poprzez naciśnięcie przycisku, co czyni obsługę akcesorium prostą i bezpieczną nawet dla najmłodszych.

Pojemność 350 ml jest absolutnie wystarczająca dla najmłodszych, a lekka budowa sprawia, że produkt sprawdzi się idealnie w plecaku ucznia czy nawet przedszkolaka.

  1. Bidon termiczny dla dzieci Thermos (Stopień 1,2,3) 0,29L Różowy

Marka Thermos przygotowała ciekawą propozycję bidonu termicznego dla najmłodszych. Bidon ma trzy końcówki dopasowane do wieku dziecka, takie jak miękki ustnik, twardy ustnik i słomka.

Próżniowa konstrukcja zapewnia utrzymanie napoju w odpowiedniej temperaturze przez długi czas bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Co można podawać do picia w bidonie?

Jakie napoje można podawać dziecku w bidonie?

WODA

Warto zainwestować w bidon, którym będzie przeznaczony do  nalewania tylko jednego płynu – wody. Dzieciom do 12 miesiąca życia nie podaje się innych napojów poza mlekiem i wodą.

SOK

Soki oraz herbata powinny być podawane okazjonalnie dopiero po 12 miesiącach życia. Przetrzymywanie soku w bidonie i picie go z pomocą słomki przez cały dzień może prowadzić do namnażania bakterii w buzi i próchnicy, więc zaleca się unikanie tego zwyczaju.

HERBATA

Tutaj sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku soków. W chłodny dzień warto przygotować dla dziecka wychodzącego na dwór bidon termiczny z ciepłą herbatą z miodem. Pamiętaj jednak, aby Twoja pociecha nie miała przez cały dzień dostępu do słodzonych napojów spożywanych przez słomkę. Warto postawić na herbatę klasyczną, jak i owocową, ale w umiarkowanych ilościach.

O mnie

Moje treści

Cześć! Jestem Lucyna i uwielbiam dzielić się wiedzą na temat rodzicielstwa. Wychowałam trójkę wspaniałych dzieci, więc wiem co nieco o tej robocie. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości związane z opieką nad maluchami - śmiało pisz, chętnie pomogę!