Szkoła

Kredki do szkoły – Ranking najlepszych kredek

Kredki to jedna z podstawowych rzeczy wyprawki szkolnej, szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem tego produktu, gdyż słabej jakości kredki mogą zniechęcić dzieci do prac plastycznych. Przeczytaj artykuł, w którym poznasz nasze propozycje kredek do szkoły!

Po czym poznać dobre kredki? Czym kierować się przy wyborze?

Kupując kredki, należy zwrócić uwagę na to, czy mają one ładne i intensywne kolory oraz czy dobrze pokrywają papier. Wysokiej jakości produkty powinny mieć szeroki wachlarz barw – od jasnych po ciemne odcienie, szczególnie w przypadku wyboru kredek dla starszych dzieci. Kredki nie powinny się łamać i sprawiać problemów podczas temperowania. Ważne też, aby były one wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza jeśli chodzi o najmłodsze dzieci – kolorowanie nie powinno wymagać dużej siły nacisku.

Przy wyborze kredek dla dzieci należy zwrócić uwagę na ich trzonki oraz bezpieczeństwo i brak toksyczności. Dla maluchów warto wybrać kredki świecowe lub klasyczne o specjalnie wyprofilowanym trzonku, który ułatwia chwyt. Dla starszaków dobrym wyborem są precyzyjnie kolorujące kredki ołówkowe. Dzieci z zacięciem artystycznych z pewnością ucieszą się z pasteli olejnych lub kredek akwarelowych, którymi można świetnie malować! W tym przypadku warto postawić na kredki o cienkim rysiku, świetnym kryciu oraz szerokiej i intensywnej gamie kolorystycznej. Ich końcówka musi być miękka, co pozwala na cieniowanie i rozcieranie.

Jeśli chcesz dobrze wybrać kredki dla swojego dziecka, koniecznie przeczytaj artykuł o tym, jakie są rodzaje kredek.

Najlepsze kredki – ranking

Warto dobrać kredki odpowiednio do wieku dziecka, ale także do częstotliwości kolorowania, dlatego przedstawiamy najlepsze kredki w kilku kategoriach.

Najlepsze kredki do rysowania i kolorowania dla starszych dzieci

  • Trójkątne, dwukolorowe kredki ołówkowe Colorino – w zestawie znajdują się 24 kredki dwukolorowe kredki, co daje aż 48 pięknych, intensywnych kolorów. Pozwolą one dzieciom na tworzenie wielobarwnych rysunków oraz świetnie sprawdzą się w kreatywnych kolorowankach, Trzonek jest w kształcie trójkąta, dzięki czemu trzymanie kredek jest łatwiejsze.
  • Kredki ołówkowe Steadler Noris colour – są to wyjątkowe kredki produkowane z zastosowaniem nowoczesnej technologii Wopex. Polega ona na łączeniu pod ciśnieniem trzech materiałów naturalnych, jakimi są: grafit (bardzo wytrzymały i odporny na złamania), masa drewniana oraz specjalna masa z tworzywa. Kredki te nie ulegają złamaniu nawet po kilkudziesięciu upadkach. Zestaw zawiera 18 kolorów, a trzonki kredek pokryte są miękką i przyjemną w dotyku powłoką. Jej antypoślizgowe właściwości dodatkowo zapewniają komfort nawet podczas długich godzin kolorowania.
  • Dwustronne kredki ołówkowe Astra – zestaw składa się z 24 dwustronnych kredek, co daje nam 48 wyrazistych kolorów. Rysiki są miękkie, nie produkują pyłu, a także nie ulegają rozmazaniu na papierze. Ułatwia to dzieciom estetyczne kolorowanie obrazka oraz zapewnia czystość, co z pewnością będzie atutem dla rodziców. Trójkątny kształt kredek wspomaga poprawny chwyt. Do zestawu dołączona jest temperówka.

Może zainteresować Cię także: Farby plakatowe a akrylowe.

Najlepsze kredki dla dzieci, które rysują dużo różnymi technikami

  • Okrągłe kredki ołówkowe Colorino Artist – zestaw zawiera 36 kredek w żywych kolorach, estetycznie zapakowanych w metalowe pudełko. Kredki cechuje wysoka pigmentacja, dzięki czemu uzyskujemy intensywne i jaskrawe barwy. Miękka końcówka o średnicy 3 mm pozwala na precyzyjne rysowanie linii o różnym stopniu grubości oraz cieniowanie i rozcieranie barw.
  • Ołówkowe, trójkątne kredki akwarelowe Milan – opakowanie zawiera 24 kredki akwarelowe, z pomocą których można tworzyć rysunki są odporne na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu mogą przez długi czas ozdabiać ściany. Do opakowania dołączony jest pędzelek umożliwiający malowanie nimi tak samo jak farbami. Kredki mają wiele zastosowań – można nimi rysować taki sam sposób, co ołówkowymi lub tworzyć efekt rozmycia po zwilżeniu ich wodą. Możliwe jest też malowanie bezpośrednio, nabierając produkt mokrym pędzelkiem. Innym ciekawym rozwiązaniem jest sproszkowanie pigmentu i zmieszanie go z wodą, a następnie malowanie.

Przeczytaj również: Rodzaje farb do malowania.

  • Pastele olejne Colorino Artist – to wysokiej jakości pastele olejne w 36 kolorach. Charakteryzują się one intensywnymi i trwałymi barwami oraz dobrze kryją powierzchnie, takie jak papier, karton czy płótno. Można używać ich na sucho lub na mokro, po uprzednim rozcieńczeniu terpentyną. Świetnie sprawdzają się podczas cieniowania, rozcierania na papierze czy łączenia kolorów. Rysowania pastelami mogą rozpocząć zarówno dzieci w wieku przedszkolnych, jak i młodzi artyści, którzy uwielbiają eksperymentować z rozmaitymi technikami rysunku i malarstwa.

Dzieciom należy dobrać odpowiednie kredki, aby ułatwić im rysowanie i kolorowanie. Powinno się wybierać produkty sprawdzonej jakości, aby uniknąć mdłej barwy czy łamliwego grafitu. Kupując te artykuły trzeba brać pod uwagę potrzeby dziecka oraz jego wiek. Sprawdź także, jakie farby warto wybrać dla dzieci, które uwielbiają prace plastyczne!

O mnie

Moje treści

Cześć! Jestem Lucyna i uwielbiam dzielić się wiedzą na temat rodzicielstwa. Wychowałam trójkę wspaniałych dzieci, więc wiem co nieco o tej robocie. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości związane z opieką nad maluchami - śmiało pisz, chętnie pomogę!