Szkoła

Jaki plecak do liceum, szkoły średniej?

Wybór plecaka do liceum czy technikum największy wpływ powinien mieć sam uczeń. Szkoła średnia to okres, kiedy stylowe dodatki są bardzo ważne dla większości nastolatków. Warto jednak pamiętać także o cechach praktycznych, jak wygoda użytkowania, pojemność czy liczba komór. Przeczytaj artykuł, w którym zdradzimy Ci kilka wskazówek dotyczących wyboru plecaka do liceum.

Jakie trendy szkolne panują w liceum?

Młodzi ludzie w szkołach średnich prezentują różnorodny styl. Z jednej strony preferują elegancję, z drugiej – wygodne ubrania sportowe. Okres liceum to czas dojrzewania i dorastania, który wiąże się ze staraniami o niebanalny styl ubierania się oraz chęć bycia na bieżąco z modowymi trendami.

Jakie plecaki plecaki najchętniej wybierają licealiści?

Młodzież najchętniej wybiera plecaki, które są lekkie i wygodne, a do tego pasują do ich upodobań estetycznych. Liceum to w wielu przypadkach czas poszukiwań własnego stylu i eksperymentowania z modą.

Jesteś tuż przed egzaminem dojrzałości? Sprawdź, co wziąć na maturę z matematyki 2023!

Cechy praktycznego plecaka do liceum

Plecak licealisty powinien być funkcjonalny, modny i wyróżniający się. Młodzież w tym wieku z pewnością doceni pojemną komorę główną, która z powodzeniem zmieści wszystkie książki oraz laptopa.

Plecak powinien być solidny i wykonany z trwałych materiałów, takich jak skóra, która przez lata zachowuje idealny stan czy też tekstylne tworzywo wodoodporne. Sprawdź nasz ranking plecaków szkolnych!

Styl retro plecaka do szkoły średniej 

Dla miłośniczek stylu retro w wieku licealnym idealnym rozwiązaniem do szkoły będzie plecak vintage. Produkt dużo o typowo damskim stylu i dużej pojemności pomieści podręczniki i laptopa, a dodatkowo spełni oczekiwania estetyczne niejednej uczennicy. Ciekawy kolor oraz skórzane paski dodadzą plecakowi charakteru i gwarantują rozpoznawalność właścicielki.

Komora główna takiego plecaka może być wyściełana amortyzującym materiałem. Warto zwrócić uwagę na liczne wewnętrzne kieszonki, w których można umieścić telefon, portfel i inne drobiazgi. Dodatkowa przednia kieszeń na suwak umożliwi szybki dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy.

Pojemność plecaka do liceum w teorii, czyli co radzą eksperci

Nastolatki uczące się w liceum ogólnokształcącym mają duże obciążenie plecaków związane z liczbą lekcji i nowymi przedmiotami. Eksperci sugerują, by wybrać plecak o pojemności 25 litrów, który bardzo dobrze pomieści format A4 oraz podręczniki potrzebne na 8-9 godzin lekcyjnych.

Najlepiej, jeśli plecak składa się z dwóch komór oraz dodatkowej kieszeni na rzeczy niewielkiego rozmiaru. Można postawić także na nieco większą pojemność – 30 l, szczególnie w przypadku osób, które mają dodatkowe zajęcia i większą ilość wyposażenia do zabrania. Wybieranie plecaka online jest najszybszą metodą, aby znaleźć najwłaściwszy rozmiar.

Może zainteresować Cię także: Jaki plecak dla pierwszoklasisty?

O mnie

Moje treści

Cześć! Jestem Lucyna i uwielbiam dzielić się wiedzą na temat rodzicielstwa. Wychowałam trójkę wspaniałych dzieci, więc wiem co nieco o tej robocie. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości związane z opieką nad maluchami - śmiało pisz, chętnie pomogę!