Porady

Plac zabaw na tarasie

Urządzanie tarasu często jest bagatelizowane, a może być to świetna przestrzeń do zabawy dla dzieci w trakcie ciepłych dni. Możliwości jest wiele, a ograniczają je w zasadzie tylko wyobraźnia i… wielkość tarasu! Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak zorganizować swoim pociechom plac zabaw na tarasie! 

Jak zrobić plac zabaw dla dzieci na tarasie?

Piaskownica balkonowa

Piaskownica na balkonie to doskonały pomysł na zagospodarowanie przestrzeni i zapewnienie dzieciom rozrywki w trakcie wakacji. Po przeanalizowaniu rynku dostępnych produktów, najbardziej atrakcyjną propozycja może okazać się piaskownica zamykana – dzięki temu piasek przez dłuższy czas posłuży dzieciom. Inną interesująca opcja jest model 2w1 – po jednej stronie jest piaskownica, a po drugiej basenik do moczenia nóżek i pluskania się. 

Tipi i mata

Tipi na taras to ważne rozwiązanie, które pozwoli na cieszenie się z letniego słońca bezpieczne i wygodnie. Tipi ma ogromny potencjał kreatywnej zabawy, a przy tym świetnie sprawdza się jako naturalny parasol chroniący nas przed nadmiernym nasłonecznieniem. Pod nim warto ułożyć matę, które zapewni stabilizację.

Kosz wiszący na balkon/huśtawka

Kiedy myślimy o wykorzystaniu tarasu do zabaw dla dzieci, w przypadku dużej przestrzeni tradycyjna huśtawka najlepszym rozwiązaniem. Jeśli brak na nią miejsca, alternatywą może być montowany do sufitu lub wolnostojący kosz bujany, łączący zabawkę dla dzieci z miejscem relaksu dla rodziców. Kosze bujane szybko staną się ulubionym elementem naszej przestrzeni rekreacyjnej na balkonie, a ich różnorodność sprawi, że każdy znajdzie coś idealnego.

Basenik

Basenik dla dzieci to jeden z tych must have, który od wielu lat gości na balkonach i tarasach wielu rodzin. Zarówno małe, jak i duże dzieci uwielbiają pluskać się w nim latem. Nieważne czy planujemy postawić mały lub duży basenik – najważniejsze, aby był on bezpieczny i trwały. Trzeba też pamiętać, że napełnianie go wodą może okazać się mocno czasochłonne. Dlatego lepszym wyborem może być produkt o mniejszym rozmiarze, aby uniknąć czasochłonnego noszenia wody.

Zabawki ogrodowe

Jeśli posiadasz duży taras, z pewnością będziesz chciał wykorzystać go do tworzenia atrakcyjnych miejsc zabaw dla dzieci. Istnieje szeroki wybór klasycznych zabawek ogrodowych, takich jak huśtawki czy pająk do wspinania. Można wybrać też niewielkie konstrukcje dmuchane czy tunele.Dzieci doświadczają dużo radości z zabawy wodą, dlatego w zależności od upodobań, na tarasie można skorzystać z sikawek lub wyrzutni baniek mydlanych, które stanowią świetną formę rozrywki. Aby stymulować dzieci do twórczego myślenia i eksperymentowania, warto wyposażyć taras w specjalną tablicę-sztalugę, aby mogły one malować farbami i rysować kredą. Zabawa lupą to też świetny pomysł na sposób na aktywne spędzenie czasu – szczególnie, gdy na tarasie i w ogrodzie rosną różnego rodzaju rośliny. Można umieścić je na pergoli tarasowej, dzięki czemu jednocześnie poza pięknym, zielonym otoczeniem zyskamy ochronę przed słońcem.

O mnie

Moje treści

Cześć! Jestem Lucyna i uwielbiam dzielić się wiedzą na temat rodzicielstwa. Wychowałam trójkę wspaniałych dzieci, więc wiem co nieco o tej robocie. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości związane z opieką nad maluchami - śmiało pisz, chętnie pomogę!